Discography

2CD WAY OF LIFE – Jaroslav Svěcený

Jak už název napovídá, na 2 CD najdete 20 skladeb + bonusy inspirované
nejen filmovou hudbou, swingem ale i populárem, a album je tak prvním
z řady klasických desek, které doposud Jaroslav Svěcený natočil.
Tato kolekce si tak najde posluchače všech věkových kategorií.
Cena / Price: 499 Kč

Sen o strunách Jaroslav Svěcený – housle, Václav Mácha – klavír

Toto CD potěší všechny milovníky nadčasové hudby Ludwiga van Beethovena, Julese Massenenta a především argentinského „otce zakladatele“ stylu zvaného “tango nuevo“ v jeho unikátním cyklu čtyř skladeb nazvaného Historie tanga, kdy představuje tento žánr v různých stylových obdobích.
Cena / Price: 150 Kč

Vivaldianno MMXII

Navazuje na úspěšné multiplatinové album Vivaldianno MMVIII. Při experimentování se zvuky klasických, etnických i elektronických nástrojů se hlavní protagonisté tentokrát nechali inspirovat nejen nadčasovou hudbou Antonia Vivaldiho, ale také geniálním J.S.Bachem, W.A.Mozartem, legendárním houslistou Fritzem Kreislerem či argentinským průkopníkem „nového tanga“ Astorem Piazzollou. Zvukové spojení mistrovských houslí s japonskou flétnou shakuhachi, klasickým smyčcovým kvartetem, elektrickými kytarami, syntetizátory, samplem, bolivijskou charangou, peruánskou kenou, australským didgeridoo a mnoha dalšími hudebními nástroji s použitím nejmodernějších studiových technologií, vytváří neopakovatelnou zvukovou paletu, na níž se barvitě propojuje hudba napříč staletími.
Cena / Price: 150 Kč

Beethoven: Sonáty – Jaroslav Svěcený & Marie Synková

Jedinečná nahrávka dvou známých sonát velikána světové hudby Ludwiga van Beethovena ve skvělém podání houslisty Jaroslava Svěceného a klavírní partnerky Marie Synkové. Velkou proslulost si vydobyla především sonáta s názvem „Jarní“, která vás potěší právě na tomto CD.
Cena / Price: 150,- Kč

Slavné pražské housle I. – Jaroslav Svěcený & Virtuosi Pragenses

Neobvyklé a skutečně unikátní je CD Slavné pražské housle, které mapuje pražskou houslařskou tvorbu 18.a počátek 19. století. Nástroje, jejichž zvuk je na této nahrávce zachycen v hudbě A.Vivaldiho a F. Bendy, patří do klenotnice pražského houslařství a představují Prahu jako skutečné kulturní centrum tehdejší Evropy. V bohatě vypraveném bukletěu jsou fotografie houslí a životopisné údaje o jejich zhotovitelích.
Cena / Price: 150, Kč

Dvořák a Smetana – Jaroslav Svěcený & Marie Synková

Program tohoto CD představuje to nejlepší, co bylo napsáno v české houslové tvorbě v průběhu 19.století. Z domoviny – dvě koncertní dua Bedřicha Smetany, velká houslová Sonáta F Dur a půvabná, světoznámá Sonatina G Dur Antonína Dvořáka, jsou dosud nepřekonanými drahokamy v české skladatelské tvorbě vůbec a právem patří ke klenotům světové houslové literatury.
Cena / Price: 150,-  Kč

Four Seasons of the Prague Castle – DVD

Filmová a hudební procházka Pražským hradem a jeho okolím, Starým Městem
a po Karlově mostě. Houslový virtuos Jaroslav Svěcený za doprovodu
komorního orchestru Virtuosi Pragenses v hudbě Antonia Vivaldiho a
Františka Bendy nejen představí šest unikátních pražských houslí
18. a 19. století, ale seznámí vás i s jejich tvůrci.
Cena / Price: 100,-  Kč

Slavné evropské housle Jaroslav Svěcený – housle

Ve slavných koncertech Antonia Vivaldiho, J.S.Bacha, ale i v téměř neznámých vynikajících skladbách Giuseppe Tartiniho, Fritze Kreislera a G.Ph.Telemanna představí Jaroslav Svěcený se svými skvělými kolegy další kolekci šesti unikátních mistrovských nástrojů, vyrobených v zemích dnešní Evropské unie. Nejstarší housle jsou z roku 1797 a nejmladší z roku 1993.
Cena / Price: 150 Kč

Slavné evropské housle – publikace

Unikátní publikace obsahuje nejen celostránkové profesionální fotografie exponátů vystavených na výstavě SLAVNÉ EVROPSKÉ HOUSLE – Praha 2009, ale i životopisné texty o houslařích, kteří tyto nádherné nástroje postavili. Vhodné i pro odbornou veřejnost.
Cena / Price: 900 Kč

Musicians Freemasons – JAROSLAV SVĚCENÝ & MARIE SYNKOVÁ

W.A.Mozart, J.Haydn, J.Sibelius, F.Drdla, J.Kocián – tyto slavné hudebníky 18.- 20.století spojuje jeden mimořádný moment – všichni byli svobodnými zednáři. Kompaktní disk Musicians Freemasons nabízí nejen překrásnou hudbu, ale také poutavé a nesmírně zajímavé informace, které byste marně hledali v běžně dostupných hudebních encyklopediích.
Cena / Price: 150,- Kč

Colours – Jaroslav Svěcený & Richard Pachman

Album houslisty Jaroslava Svěceného s klavíristou a skladatelem Richardem Pachmanem je určeno pro všechny posluchače, kteří v hudbě hledají uklidnění, relaxaci  a odreagování.
Už samotný titul napovídá, že většina skladeb vznikla jako hudební představa barev. Barevná paleta hudby COLOURS je však doplněna i několika skladbami
popisujícími krásu a především barevnost Prahy.
Cena / Price: 100,-  Kč

Hvězdy nad Betlémem

Vánoční CD Jaroslava Svěceného přibližuje posluchačům atmosféru vánočních svátků spoustou krásných a světově známých melodií. Skvělí muzikanti a přátelé vzdávají hold za doprovodu symfonického orchestru nejkrásnějšímu svátku v roce, který je symbolem pohody, vzájemné lásky a lidskosti.
Cena / Price: 100,- Kč

Mumlava Michal Němec & Jaroslav Svěcený

Unikátní spojení houslí Jaroslava Svěceného s netradiční tvorbou populární multižánrové skupiny Jablkoň je skutečnou hudební lahůdkou. Exotické nástroje, neobvyklé zvukové a rytmické kombinace či strhující muzika se dostávají do tvůrčí konfrontace s klasickou hudbou.
Cena / Price: 150 Kč

VIVALDI & BACH

Na tomto CD jsou nejznámější koncerty  pro více houslí J.S. Bacha a A.Vivaldiho.
Jaroslav Svěcený je interpretuje s houslistkou Danou Vlachovou a Julií Svěcenou, za doprovodu komorního orchestru VIRTUOSI PRAGENSES.

Cena / Price: 150 Kč

Slavné české housle – Jaroslav Svěcený & Jitka Navrátilová

Unikátní CD navazuje na předchozí „ houslařské“ disky a představuje dalších šest skvělých nástrojů a jejich tvůrce. V sonátách Giuseppe Tartiniho (1692 – 1770), z nichž některé byly na CD nahrány vůbec poprvé, uslyší posluchači mistrovské housle tří staletí a zvukový zážitek umocňuje i výpravný buklet plná zajímavých informací.
Cena / Price: 150 Kč

Slavné pražské housle II.

Jaroslav Svěcený –  housle, Jan Pěruška – viola
Tato nahrávka je chronologickým pokračováním předchozího, velmi úspěšného a odborníky výtečně hodnoceného CD. Zde jsou představeny nástroje z první pol. 19. až konce 20.století, jejich zrod a vývoj. Obsáhlý buklet má, stejně jako v prvním případě, publikační charakter a představuje jednotlivé mistry houslaře a jejich umělecká díla. Skutečnou lahůdkou jsou i skladby W.A.Mozarta, které patří právem do klenotnice světové hudební tvorby.
Cena / Price: 150 Kč

Německé, rakouské a české housle

JAROSLAV SVĚCENÝ – housle, JITKA NAVRÁTILOVÁ – cembalo
Šest prvotřídních mistrovských houslí ze 17.- 20.století zní v nádherných skladbách pro housle a cembalo A.Vivaldiho, G.F.Händela, J.S.Bacha, F.Bendy, A.Corelliho a J.Haydna. Tyto nástroje byly postaveny na území dnešního Německa, Rakouska a Česka. Jsou krásným příkladem evropského kulturního propojení a vzájemné spolupráce.
Cena / Price: 150 Kč

Sny o houslích

Na tomto CD představuje Jaroslav Svěcený, ve spolupráci se svými kolegy, slavné hudební miniatury (včetně adventních a vánočních kompozic) známých skladatelů – J.S.Bacha, F. Schuberta, Ch. Gounoda, G.F.Händela, F. Chopina, R. Schumanna, J.Suka a další.
Za toto CD obdržel Jaroslav Svěcený za prodej více než 50000 kusů platinovou desku. Tuto nahrávku můžeme doporučit každému, kdo si chce navodit krásnou sváteční atmosféru.
Cena / Price: 150 Kč

VE ZNAMENÍ TANGA – Jaroslav Svěcený & Ladislav Horák

Pokud se řekne tango, tak se všem milovníkům tohoto žánru okamžitě vybaví jméno argentinského skladatele a instrumentalisty Astora Piazzolly. V zajímavé kombinaci zvuku akordeonu, španělské kytary a houslí uslyšíme na CD skvělé, virtuózní světoznámé melodie.
Cena / Price: 200 Kč