Aktuality

Gratulační koncert Jaroslav Svěcený 60 je přesunut na rok 2021 !

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený se spolu s promotérem Petrem Salavou rozhodli přesunout „Gratulační koncert Jaroslav Svěcený 60“  z 14.11.2020 na 11.6.2021. Důvodem jsou současná vládní omezení kulturních akcí, zákaz vystoupení zpívajících hostů ( Pražský pěvecký sbor Smetana, Miro Žbirka, Vašo Patejdl), nejistota příjezdu zahraničních hostů (Cigánski Diabli – Slovensko) a s tím související další důvody, které by neumožnily dodržet vysokou úroveň koncertu, který zaznamenají kamery České televize.
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
Jaroslav Svěcený ale teď nebude odpočívat, do konce roku 2020 ještě absolvuje řadu svých narozeninových či adventních vystoupení, a to bez účasti zpívajících hostů.
Děkujeme za pochopení.


Sledujte prosím pozorně naše webové stránky.

 

Žhavé struny Jaroslava Svěceného v Litoměřicích

FESTIVAL JE PŘESUNUT, VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI.
Unikátní festivalový projekt ŽHAVÉ STRUNY Jaroslava Svěceného pouze v Litoměřicích!
Jaroslav Svěcený s Collegiem a týmem vyhlášených umělců představí tři jedinečné umělecké zážitky za jediný víkend.
1. koncert –  4.9. v 19 hod.NA VIVALDIHO – Divadlo K.H.Máchy
2. koncert – 5.9.  v 19 hod. VE ZNAMENÍ ARGENTINSKÉHO TANGA! – Hradní sál KKC
3. koncert – 6.9. v 19 hod.  CIGÁNSKI DIABLI a JAROSLAV SVĚCENÝ – Velký sál KKC
POZOR ! Exkluzivní výstava italských, francouzských a českých houslí 17. až 20. století s komentovanými prohlídkami Jaroslava Svěceného – POUZE  5.9. od 13 do 18 hodin – expozice na ochozu Hradního sálu.
Předprodej a informace: http://www.mkz-ltm.cz

Festival Jihočeské Nové Hrady

Hudební festival JIHOČESKÉ NOVÉ HRADY 2020 nabízí pět celovečerních koncertů a unikátní výstavu slavných italských, francouzských, německých a českých houslí čtyř staletí!!!

Festival, který se již stal trvalou součástí jihočeského kulturního života, letos nabízí koncerty na Nových Hradech, v Dobré Vodě a Trhových Svinech. Umělecký ředitel festivalu, houslista Jaroslav Svěcený, který je zároveň v roli interpreta-hostitele, pozval opravdu renomované interprety: varhaníka Pavla Svobodu, klavíristku Lucii Tóth, arménskou sopranistku Varine Mkrtchyan, violistku Jitku Hosprovou, harfistku Barboru Plachou, akordeonistu Ladislava Horáka…Osobitá dramaturgie bude opět šitá na míru jednotlivým místům konání koncertů. Například v barokním kostele v Trhových Svinech bude festivalový koncert věnován Roku Trhovosvinecké madony (1520-2020), v kostele na Dobré Vodě zazní poprvé v České republice housle Antonia Stradivariho z roku 1667 i jeho současníků za zvuku tamních nádherných barokních varhan atd. Obrovským tahákem bude tentokrát i nedělní Výstava italských, francouzských, německých a českých houslí 17.-20.století na Nových Hradech!!! 23.srpna od 15:00 ji komentovanou prohlídkou v barokním sále Rezidence odstartuje Jaroslav Svěcený a představí mimo jiné originály houslí Guarneriho, Stradivariho, Guadagniniho, Rogeriho, Ruggeriho, Stainera, Vuillauma a dalších fenomenálních mistrů 17.-20.století, zapůjčené ze soukromých sbírek států EU!!! Festival nezapomíná ani na lokální mladé talenty z nichž jmenujme alespoň vynikajícího třeboňského akordeonistu Martina Šulce.

,,Příprava letošního ročníku nebyla ze všeobecně známých důvodů vůbec jednoduchá, ale my jsme se nenechali odradit negativní rétorikou současného všedního dne a chceme letošním festivalem poukázat na fakt, že živá hudební kultura je nedílnou součástí naší společnosti. Hudba v krásném prostředí je tím nejlepším  antidepresivem na ,,blbou náladu“, říká Jaroslav Svěcený.

Vstupenky na festival je možno zakoupit na KIC Nové Hrady, tel.: 386362195, 602150208, kic@novehrady.cz , www.kicnovehrady.cz . Cena vstupenky: 350 Kč. Začátky koncertů jsou vždy ve 20:00.

Jaroslav Svěcený, umělecký ředitel festivalu

Tóny Chodovské tvrze 14. – 16.července

Tóny Chodovské tvrze jsou neodmyslitelně spjaty od začátku (r.2003) s Jaroslavem Svěceným.
Přes všechny nesnáze se i letos uskuteční ve dnech 14. – 16. července . Posluchači se  mohou těšit na tři koncerty na nádvoří.  Na prvním 14.července – vždy od 20.00 hodin – Tango nuevo aneb koncert emocí představí  Jaroslav Svěcený excelentní sólisty tří generací. Druhý koncert (15.7.) Na Vivaldiho! je divadlem na koncertě  – je unikátním projektem, který nepostrádá humor a zároveň poskytuje mnoho nečekaných informací o životě A.Vivaldiho. Vystoupí herečka Zdeňka Žádníková Volencová, Jaroslav Svěcený a Virtuosi Pragenses Collegium.
Na posledním koncertě  (16.7.) vystoupí Collegium Jaroslava Svěceného s názvem Ve znamení Bacha a jeho současníků. Jako sólista se spolu s Jaroslavem Svěceným také zahraje Marek Zvolánek, jeden z předních českých trumpetistů.
Předprodej vstupenek na: goout.cz  nebo v pokladně Chodovské tvrze.

Klášterecké hudební prameny – 16.ročník

Vzhledem k uvolňování vládních opatření s radostí můžeme posluchače přece jen pozvat na již 16. ročník tohoto úspěšného festivalu. U jeho zrodu  stál houslista a dnes již umělecký ředitel Jaroslav Svěcený. Opět se oživí překrásné prostory zámku v Klášterci nad Ohří nevšedními koncerty s kvalitní a lákavou dramaturgií.  Setkávání často odlišných interpretů z různých žánrů na jednom pódiu je vždy pro návštěvníky unikátním zážitkem. Koncerty budou probíhat ve dnech 6.7. – 12.7. 2020
Podrobný program naleznete na http://www.klasterec.cz
vstupenky – rezervace – 474 375 436 a pokladna Zámek Klášterec nad Ohří

Koncert 99 + 1 ve Smetanově síni Obecního domu

Již v červnu ( 17.6. v 19 hod.) vystoupí Jaroslav Svěcený  v rámci projektu 99 + 1 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze s  klavíristkou Lucií Klarou Tóth. Vracíme se ke koncertům klasické hudby, tak s námi buďte přitom! Po rozvolnění počtu posluchačů je již možná kapacita 500 návštěvníků.
Program: Smetana, Dvořák, Brahms, Rachmaninov… Jaroslava Svěceného uslyšíte hrát na housle od Stradivariho, Guadagniniho, Guarneriho a Camilla Camilli.
Předprodej vstupenek v pokladně Obecního domu nebo na www.obecnidum.cz . V rámci projektu 99+1 je vstupné pouze 299,-Kč.
Tento koncert bude i jakýmsi prologem gratulačního koncertu ,,Jaroslav Svěcený 60”  14.listopadu tamtéž.

Poslední stream z Chodovské tvrze – 27.května v 19 hodin!

Svěcení jara III. – Baroko v hávu májovém
Jaroslav SVĚCENÝ – housle a průvodní slovo,
Jitka NAVRÁTILOVÁ – cembalo,
Zdeňka  ŽÁDNÍKOVÁ VOLENCOVÁ – autorské verše, flétna.
I tentokrát bude dramaturgie originální, neboť jeho hosty budou dvě dámy, které jsou špičkami ve svém oboru: herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková Volencová a cembalistka Jitka Navrátilová. Nádherné italské housle 18.století uslyšíte ve skladbách Vivaldiho, Corelliho, Telemanna, Bacha, Händela a dalších mistrů baroka. Tato hudba bude v absolutním propojení s autorskými verši Zdeňky Žádníkové Volencové, která si spolu s J.Svěceným a J.Navrátilovou krátce zahraje i na příčnou flétnu. Uvidíte a uslyšíte večer hudby a slova, který bude nabitý láskyplností, lidským porozuměním, harmonií a silnou energií.

Gratulační koncert J. Svěcený 60 – předprodej zahájen!

Po dlouhé době čekání se promotér Petr Salava konečně rozhodl nasadit „Gratulační koncert Jaroslav Svěcený 60“ do předprodeje. Vstupenky jsou k dostání exkluzívně v síti TICKETPORTAL a to od úterý 19.5.2020. V rámci koncertu, který zaznamenají TV kamery, kromě oslavence vystoupí: Meky Žbirka, Michal Pavlíček, Vašo Patejdl, Cigánski Diabli, Michaela Káčerková – varhany, Václav Mácha a Lucie Tóth – klavír, Ladislav Horák – akordeon, Pražský mužský sbor Smetana a Orchestr Collegium Jaroslava Svěceného. Neváhejte a nenechte si ujít jednu z největších hudebních událostí letošního roku. Smetanova síň Obecního domu v Praze, sobota 14.11.2020, začátek 20.00 hod.
Vstupenky k dispozici na:

https://www.ticketportal.cz/event/Gratulacni-koncert-Jaroslav-Sveceny-60

Live stream II , Svěcení jara – romantický máj….

Po prvním úspěšném streamovém koncertě nabídneme příznivcům Jaroslava Svěceného druhý koncert z Chodovské tvrze dne 13. května od 19 hodin.  Uslyšíte skladby A.Dvořáka, G.Geshwina, J.Brahmse, L.Bernsteina a další, klavírní part přednese talentovaná Lucie Klara Tóth.
Pokud byste si chtěli předplatit některý z koncertů v rámci letošního festivalu Tóny Chodovské tvrze, a podpořit tak festival, můžete si zakoupit virtuální vstupenku, která vám následně bude odečtena ze vstupného. Těšíme se, že se aspoň virtuálně spolu setkáme…. můžete i posílat svoje komentáře a dotazy, které Jaroslav Svěcený spolu s Lucií Tóth rádi zodpoví.
Vstupenky k dispozici na https://goout.net/cs/listky/sveceni-jara-romanticky-maj-s-jaroslavem-svecenym/xeng/

 

Live stream s Jaroslavem Svěceným !

Vážení a milí přátelé,
spolu se spolupracovníky našeho pražského festivalu Tóny Chodovské tvrze jsme připravili v této nelehké době pro vás live stream koncert zahajovacího večeru Svěcení jara. Spolu se mnou zahraje můj dlouholetý kamarád akordeonista Ladislav Horák. Rozehrajeme rytmy VE ZNAMENÍ TANGA…. Budeme hrát, povídat si, můžete se i vy zúčastnit formou komentářů na facebooku, kde si můžete náš live stream pustit.
Nezapomeňte – úterý 21.4. v 19 hodin.
Těším se, váš Jaroslav Svěcený