Jaroslav Svěcený

Veškerá naše alba můžete zakoupit online na webových stránkách hudebního vydavatelství SUBITON, spol.s r.o.

J. Svěcený, L. Horák

Pokud se řekne „tango nuevo“, tak se všem milovníkům tohoto žánru okamžitě vybaví jméno argentinského skladatele a instrumentalisty Astora Piazzolly. V nádherně barevné kombinaci zvuku houslí a akordeonu či bandoneonu uslyšíte světoznámé skladby z tvůrčí dílny tohoto autora.Báječným bonusem tohoto CD je určitě Tango pour Claude Richarda Galliana a tango s názvem El choclo Ángela G.Villolda ,které je považované za jedno z nejstarších vůbec.
 

J. Svěcený, M. Dvořák

Vychází po takřka dvou letech pečlivých příprav a samotné realizace ve studiu. Navazuje na úspěšné multi-platinové album Vivaldianno MMVIII. Při experimentování se zvuky klasických, etnických i elektronických nástrojů se hlavní protagonisté tentokrát nechali inspirovat nejen nadčasovou hudbou A.L. Vivaldiho, ale také geniálním J.S.Bachem a W.A.Mozartem, houslistou a skladatelem F.Kreislerem či argentinským průkopníkem "nového tanga" A. Piazzollou. Unikátní spojení mezi hudbou minulosti a současnosti tak dostává další rozměr. Vivaldianno potvrdilo, že multižánrová hudba dlouhodobě osloví pouze tehdy, když je propracovaná, což vyžaduje nejen originální nápady, ale také velkou časovou investici. Zvukové spojení mistrovských houslí s japonskou flétnou shakuhachi, klasickým smyčcovým kvartetem, elektrickými kytarami, syntetizátory, samplery a mnoha dalšími hudebními nástroji s použití nejmodernějších studiových technologií, vytváří neopakovatelnou zvukovou paletu, na níž se barvitě propojuje hudba napříč staletími. Na počátku šlo o skromný pokus, ze kterého se však vyklubal osobitý hudební projekt, které oslovil české i mezinárodní publikum.
 

J. Svěcený, M. Dvořák

Nadčasový hudební projekt, ve kterém si své role rozdělili renomovaní interpreti různých žánrů a na barokním základě vytvořili pestrobarevnou zvukovou paletu hudební současnosti. Klasikou odkojený houslový virtuos Jaroslav Svěcený a rockový klavírista i skladatel Michal Dvořák, zakládající člen legendární skupiny Lucie, se s obrovskou vervou pustili do multižánrového projektu, kterým chtějí oslovovat posluchače napříč generacemi a styly. Začali si \"hrát\" a experimentovat se zvuky klasických, etnických i elektronických nástrojů. Výsledek jejich tříletého snažení právě teď můžete držet v ruce. Nejdřív si jej poslechněte jako jeden velký celek, potom se vraťte na začátek a soustřeďte se na detaily. Jedině tak odhalíte bohatství zvané VIVALDIANNO. Užijte si ho stejně jako ti, kteří ho stvořili jako hold velikánu, který se na počátku třetího tisíciletí vrací mezi nás, protože inspiruje a stále má co říct.
 

J. Svěcený, V. Mácha

Nové CD Jaroslava Svěceného s názvem Dream of strings (Sen o strunách) 
obsahuje unikátní a emotivní nahrávku argentinského skladatele Astora 
Piazolly Historie tanga, nádhernou 8.sonátu Ludwiga van Beethovena a 
slavnou Meditaci Thaïs Julese Masseneta.Hudbu plnou strhujícího 
muzikantství ještě umocňuje skvělý výkon klavíristy Václava 
Máchy.Jaroslav Svěcený natočil tuto desku na legendární italské housle 
Stefana Scarampelly a Pietra Guarneriho.
 

Julie Svěcená, Václav Mácha

Julie Svěcená,vítězka Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga 
2010 v oboru sólové housle,natočila své první samostatné recitálové CD!
S vynikajícím klavíristou Václavem Máchou nahrála ve svých 16 letech 
virtuosní skladby Maurice Ravela ,Pablo de Sarasate,Františka 
Ondříčka,Otakara Ševčíka,Johannesa Brahmse a sólovou Sonátu č.3-Baladu 
Eugéne Ysaÿe.
 

Novinky

Nové webové stránky

Dnes jsme pro vás spustili zbrusu nové webové stránky.

Číst dál...

Nové CD In the Sign of Tango

Jaroslav Svěcený vydal nové CD In the Sign of Tango...

Číst dál...

Nejbližší koncerty